Salı,24,Ekim,2017
Haberler
Buradasınız: Anasayfa » 2016 Programı

2016 Programı

9. ULUSLARARASI FETHİYE FESTİVALİ

7 MAYIS 2016, CUMARTESİ
10:00> Beşkaza
Yerel Ürünler Fuarı:
Fethiye’nin ve ülkemizin yerel ürünlerinin sergilenip satışa sunulacağı fuar bir hafta boyunca açık kalacak.

8 MAYIS 2016, PAZAR
10:00> Beşkaza
Yerel Ürünler Fuarı
16:00> Erasta AVM
Mustafa Ali Kasap Resim Sergisi Açılışı:
(Efe Kadınlar isimli sergi 8-13 Mayıs tarihleri arası tüm gün açık kalacak)

9 MAYIS 2016, PAZARTESİ
10:00> Beşkaza
Yerel Ürünler Fuarı
10:00> Beşkaza
Kitap Fuarı İmza Günleri
Yayınevleri, stantlarında kitap satışı yaparken yazarları da kitaplarını imzalayacaklar(9-15 Mayıs tarihleri arası tüm gün açık olacak).
Kitap Fuarında imza etkinliği olan yazar ve şairlerimiz: : Ali Ozanemre, Aydanur Saraç, Ayhan Gültaş, Berrin Uyar, Birol Ganioğlu, Cahit Kurt, Cazim Gürbüz, Coşkun Karabulut, Durmuş Ali Özkale, Emel Güz, Emine Azboz, Emine Çakır, Esin Türkmen, Fatma Bacara Çağlayan, Ferda İzbudak Akıncı, Gıyasi Aydemir, Gürsen Özen, Prof. Dr. Hakan Poyraz, Hamdi Topçuoğlu, Harun Yiğit, Işık Taban, İlkay Tuna, Mehmet Atilla, Mehmet Demirel Babacanoğlu, Mehmet Taşar, Mine Sarmış Çaylak, Mustafa Balbay, Mustafa Ceylan, Mustafa Taner, Nazile Gültaç, Nevin Kurular, Nurettin Göztepe, Nurten Kum, Doç. Dr. Oktay Yivli, Ömer Akşahan, Ömer Köroğlu, Recai Şahin, Sabri Kuşkonmaz, Sadık Aslankara, Salih Gözek, Sebahattin Dündar , Selda Davran, Serdar Ünver, Sinan Meydan, Şahsene Camuz, Turhan Güç, Yrd. Doç. Dr. Tülay Akkoyun, Türkan Şoray, Umut Yaşar Abat, Ümmügülsüm Çelik, Veli Uğur, Prof. Dr. Yusuf Çotuksöken, Yusuf Ziya Yılmaz, Yücel Binici, Zehra Ünüvar, Zübeyde Seven Turan.

Gelen yazarlar okullara giderek; öğrencilerle birlikte atölye çalışmaları, yapıtlarından okuma, sohbet ve imza oturumları, yaratıcı yazma atölye çalışmaları, yaratıcı okuma günleri yapacaklar.

10:00> Erasta AVM
Mustafa Ali Kasap Resim Sergisi
10:30> FBKM SERGİ
Juliana Illes Major Resim Sergisi Açılışı:
(9-15 Mayıs tarihleri arası tüm gün açık olacak)

11:00> Beşkaza
Fotoğraf Sergisi Açılışı:
Fefsad üyelerinin Likya kentleri temalı fotoğraf sergisi(9-15 Mayıs tarihleri arası tüm gün açık olacak)

Fethiye’li ve Çevre Ressamların Karma Sergisi Açılışı:
(9–15 Mayıs tarihleri arası tüm gün açık olacak)

İFSAK Fotomotion Sergisi Açılışı

Mine Sarmış Çaylak Mine’l Aşk Şiir Sergisi Açılışı:
(9–15 Mayıs tarihleri arası tüm gün açık olacak)

15:00> FBKM
Açılış Seremonisi: Yunus Nadi İlkokulu öğrencilerinin sunduğu program saygı duruşu ve Fetav Çocuk Korosunun söyleyeceği İstiklal Marşı ile başlayacak, FETAV Çocuk Korosunun küçük konseri ile devam edecek ve festival açılışı konuşmalarıyla sona erecektir.

16:00> FBKM
Muğla Geneli Lise Öğrencileri Arası Yunus Nadi Röportaj Yarışması Ödül Töreni

Fethiye İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Arası Foto Kandiye Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu

Lisesi Öğrencileri Arası Afiş Yarışması Ödül Töreni

10 MAYIS 2016, SALI
10:00> Beşkaza
Yerel Ürünler Fuarı
10:00> Beşkaza
Kitap Fuarı İmza Günleri
10:00> Erasta AVM
Mustafa Ali Kasap Resim Sergisi
10:00> FBKM SERGİ
Juliana Illes Major Resim Sergisi
10:00> Beşkaza
Fefsad Üyelerinin Likya Kentleri Temalı Fotoğraf Sergisi
10:00> Beşkaza
Fethiye’li ve Çevre Ressamların Karma Sergisi
10:00> FBKM Fuaye
Mine Sarmış Çaylak Mine’l Aşk Şiir Sergisi
10:30> FBKM SALONU
Çalıca Ortaokulu Drama Gösterisi
Pırtlatan Bal Oyunu (Aziz Nesin)
10:00> Beşkaza
İFSAK Fotomotion Sergisi
14:00> FBKM AMFİ
Zeynep Erdoğdu Ebru Çalışması
16:00> FBKM SALONU
Hamdi Topçuoğlu ile Karya’dan Likya’ya Şarkılar ve Şiirler
20:30> FBKM
Sinan Meydan Söyleşi ve İmza

11 MAYIS 2016, ÇARŞAMBA
10:00> Beşkaza
Yerel Ürünler Fuarı
10:00> Beşkaza
Kitap Fuarı İmza Günleri
10:00> Erasta AVM
Mustafa Ali Kasap Resim Sergisi
10:00> FBKM SERGİ
Juliana Illes Major Resim Sergisi
10:00> Beşkaza
Fefsad Üyelerinin Likya Kentleri Temalı Fotoğraf Sergisi
10:00> Beşkaza
Fethiyeli ve Çevre Ressamların Karma Sergisi
10:00> FBKM Fuaye
Mine Sarmış Çaylak Mine’l Aşk Şiir Sergisi
10:00> Beşkaza
İFSAK Fotomotion Sergisi
11:00> Mavi Kuş Sanat ve Dayanışma Derneği
Mustafa Ceylan ve Harun Yiğit Söyleşi
14:00> FBKM ANFİ
Canlı Performans
Ressamlar canlı performans ile birer tablo yapacaklar: Poonam Chandrika Tyagi(Hindistan), Juliana Illes Major(Macaristan), Tacaks Ferdinand(Macaristan), Livia Szencz(Macaristan),Tony Taylor(İngiltere), Susan Tekin, Mine Sarmış Çaylak, Hülya Sezgin, Adasu Tayan, Mustafa Ali Kasap, Aziz Özdemir,Prof. Dr. Yıldız Doyran.
14:00> ÇYDD ve YKKED
Sabri Kuşkonmaz Söyleşi
16:00> FBKM
Fethiye Liseliler Arası Kısa Film Yarışması Ödül Töreni
20:30> FBKM
Şiir Şöleni:
Mine Sarmış’ın sunuculuğunu yapacağı, öğrenciler ile birlikte tanınmış şairlerin sunacağı görsel öğelerle takviyeli şiir gecesi:
Ömer Köroğlu, Serdar Ünver, İhsan Öksüz, Aşık Rıza Çiftçi, Mustafa Ali Kasap, Anthony Gerard Cooke, Alaattin Bozyurt, Mine Sarmış

12 MAYIS 2016, PERŞEMBE
10:00> Beşkaza
Yerel Ürünler Fuarı
10:00> Beşkaza
Kitap Fuarı İmza Günleri
10:00> Erasta AVM
Mustafa Ali Kasap Resim Sergisi
10:00> FBKM SERGİ
Juliana Illes Major Resim Sergisi
10:00> Beşkaza
Fefsad Üyelerinin Likya Kentleri Temalı Fotoğraf Sergisi
10:00> Beşkaza
Fethiye’li ve Çevre Ressamların Karma Sergisi
10:00> Beşkaza
İFSAK Fotomotion Sergisi
10:00> FBKM Fuaye
Mine Sarmış Çaylak Mine’l Aşk Şiir Sergisi

13:00> FBKM
Coşkun Karabulut Söyleşi Şiir ve Öykü Dinletisi
Şiir ve Öykü Dinletisine Katılan Yazar ve Şairlerimiz: Ali Ozanemre, Aydanur Saraç, Cazim Gürbüz, Coşkun Karabulut, Durmuş Ali Özkale, Emel Güz, Emine Azboz, Harun Yiğit, İlkay Tuna, M. Gıyasi Aydemir, Mehmet Demirel Babacanoğlu, Mehmet Taşar, Mustafa Ceylan, Nazile Gültaç, Nevin Kurular, Oktay Yivli, Ömer Akşahan, Sabri Kuşkonmaz, Salih Gözek, Tülay Akkoyun, Umut Yaşar Abat, Veli Uğur, Yusuf Ziya Yılmaz, Yusuf Çotuksöken, Yücel Binici, Zübeyde Seven Turan.

20:00> FBKM
Hakan Poyraz Söyleşi

21:00> Beşkaza Sahne
Dünya Müzikleri Şenliği Açılış Konseri:
İran, İskoçya, USA, Ukrayna, Rusya, Fas’tan gelen yerel müzik gruplarının gösteri ve konserleri.

13 MAYIS 2016, CUMA
10:00> Beşkaza
Yerel Ürünler Fuarı
10:00> Beşkaza
Kitap Fuarı İmza Günleri
10:00> Erasta AVM
Mustafa Ali Kasap Resim Sergisi
10:00> FBKM SERGİ
Juliana Illes Major Resim Sergisi
10:00> Beşkaza
Fefsad Üyelerinin Likya Kentleri Temalı Fotoğraf Sergisi
10:00> Beşkaza
Fethiye’li ve Çevre Ressamların Karma Sergisi
10:00> FBKM Fuaye
Mine Sarmış Çaylak Mine’l Aşk Şiir Sergisi

10:00> Beşkaza
İFSAK Fotomotion Sergisi

10:00> FBKM
Aynur Uluç Resim Sergisi:
Aynur Uluç ile Fethiye Gazi Ortaokulu öğrencilerinin şiirlerden yola çıkarak yaptıkları resim çalışmalarının sergisi.

10:00> FBKM
Aziz Özdemir Heykel Sergisi:
Aziz Özdemir ile Göcek Deniz Temiz Ortaokulu öğrencilerinin yaptıkları heykel çalışmalarının sergisi.

10:00> FBKM
Drama Gösterisi:
Nihal Kuyumcu, Şefika Pekin KML öğrencileri ile yapılan çalışmaların sunumu
Gülşen Yegan Çalıca O.O. öğrencileri ile yapılan çalışmaların sunumu
Eylem Ejder Atatürk O.O. öğrencileri ile yapılan çalışmaların sunumu

10:00> FBKM
Sadık Aslankara Söyleşi ve Öğrencilerle Gösteri
13:30> FBKM
Mustafa Balbay Söyleşi ve İmza:

14:00> Kayaköy
Kayaköy Şenliği:
Çeşitli ülkelerden gelen yerel müzik gruplarının katılımıyla gündüz konserleri.

17:00> FBKM
Taner Korkut ile Likya Uygarlığı
21:00> Beşkaza Sahne
Dünya Müzikleri Şenliği İkinci Gün Konseri

14 MAYIS 2016, CUMARTESİ
10:00> Beşkaza
Yerel Ürünler Fuarı
10:00> Beşkaza
Kitap Fuarı İmza Günleri
10:00> FBKM SERGİ
Juliana Illes Major Resim Sergisi
10:00> Beşkaza
Fefsad Üyelerinin Likya Kentleri Temalı Fotoğraf Sergisi
10:00> Beşkaza
Fethiye’li ve Çevre Ressamların Karma Sergisi
10:00> FBKM Fuaye
Mine Sarmış Çaylak Mine’l Aşk Şiir Sergisi

10:00> Beşkaza
İFSAK Fotomotion Sergisi

11:30> FBKM
Fetav Yaşam Boyu Kültür ve Sanata Katkı Ödülü: İlk yıl Hıfzı Topuz’a, geçen yıl da Muammer Sun’a verilen bu ödül bu yıl beyaz perdemizin sultanı Türkan Şoray’a verilecek.
Türkan Şoray Söyleşi ve İmza

15:00> ADD
Betül Başar ve Cazim Gürbüz Söyleşi

17:00> Beşkaza
Karnaval Yürüyüş ve Eğlencesi:
Görselliğin ön planda tutulacağı yürüyüş ile başlayacak olan karnaval Beşkaza Meydanında müzik ve dans şöleni ile devam edecek. Festival Prens ve Prensesi engelli gençlerden seçilecek.

21:00> Beşkaza Sahne
Dünya Müzikleri Şenliği Üçüncü Gün Konseri

15 MAYIS 2016, PAZAR
10:00> Beşkaza
Yerel Ürünler Fuarı
10:00> Beşkaza
Kitap Fuarı İmza Günleri
10:00> FBKM SERGİ
Juliana Illes Major Resim Sergisi
10:00> Beşkaza
Fefsad Üyelerinin Likya Kentleri Temalı Fotoğraf Sergisi
10:00> Beşkaza
Fethiye’li ve Çevre Ressamların Karma Sergisi
10:00> FBKM Fuaye
Mine Sarmış Çaylak Mine’l Aşk Şiir Sergisi

10:00> Beşkaza
İFSAK Fotomotion Sergisi

21:00> Beşkaza Sahne
Dünya Müzikleri Şenliği Kapanış Konseri

OKULLARIN PROGRAMI

9 MAYIS 2016, PAZARTESİ
10:00> Kargı Ş. Refik Cesur İlköğretim Okulu
Songül Tuncalı Masal Atölye Çalışması

10:00> Göcek Deniz Temiz Ortaokulu
Aziz Özdemir Heykel Atölyesi

10:00> Fethiye Gazi Ortaokulu
Aynur Uluç Resim Atölyesi

10:00> Çaykenarı İlkokulu
Coşkun Karabulut Söyleşi

10:00> Fethiye Merkez Atatürk Ortaokulu
Eylem Ejder Drama Çalışması

10:00> Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Nihal Kuyumcu Drama Çalışması

10:00> Çalıca Ortaokulu
Gülşen Yegan Drama Çalışması

10 MAYIS 2016, SALI
10:00> Kargı Ş. Refik Cesur İlköğretim Okulu
Songül Tuncalı Masal Atölye Çalışması

10:00> Göcek Deniz Temiz Ortaokulu
Aziz Özdemir Heykel Atölyesi

10:00> Fethiye Gazi Ortaokulu
Aynur Uluç Resim Atölyesi

10:00> Kaymakam Mustafa Karslıoğlu İlkokulu
Şahsene Camuz Söyleşi

10:00> Fethiye Merkez Atatürk Ortaokulu
Eylem Ejder Drama Çalışması

10:00> Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Nihal Kuyumcu Drama Çalışması

10:00> Çalıca Ortaokulu
Gülşen Yegan Drama Çalışması

10:00> Güneşli İlkokulu ve Ortaokulu
Emel Güz Söyleşi

10:00> Yanıklar İlkokulu
Emine Çakır Söyleşi

10:00> Yusuf İzzet Gökçe Ortaokulu
Gürsen Özen Söyleşi

10:00> Esenköy Er Asım Özdemir Ortaokulu
Mehmet Taşar Söyleşi

10:00> Çatalarık Ortaokulu
Recai Şahin Söyleşi

11 MAYIS 2016, ÇARŞAMBA
10:00> Kargı Ş. Refik Cesur İlköğretim Okulu
Songül Tuncalı Masal Atölye Çalışması

10:00> Göcek Deniz Temiz Ortaokulu
Aziz Özdemir Heykel Atölyesi

10:00> Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi
Ada Su Tayan Resim Atölyesi

10:00> Fethiye Gazi Ortaokulu
Aynur Uluç Resim Atölyesi

10:00> Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ayhan Gültaç Söyleşi

10:00> Fethiye Merkez Atatürk Ortaokulu
Eylem Ejder Drama Çalışması

10:00> Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Nihal Kuyumcu Drama Çalışması

10:00> Çalıca Ortaokulu
Gülşen Yegan Drama Çalışması

10:00> Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Fatma Bacara Çağlayan Söyleşi

10:00> Belediye Fen Lisesi
Macaristan Ressamları Resim Atölyesi

10:00> Yunus Nadi İlkokulu
Mehmet Atilla Söyleşi

10:00> Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi
Poonam Chandrika Resim Atölyesi

10:00> Eldirek İsmail Sarıkaya İlkokulu
Sebahattin Dündar Söyleşi

10:00> Fethiye Kaymakamlığı Kültür Merkezi
Sadık Arslankara Öykü Atölyesi

10:00> Üzümlü IMKB Anadolu Lisesi
Serdar Ünver Söyleşi

10:00> Eldirek İsmail Sarıkaya İlkokulu
Ümmügülsüm Çelik Söyleşi

12 MAYIS 2016, PERŞEMBE
10:00> Kargı Ş. Refik Cesur İlköğretim Okulu
Songül Tuncalı Masal Atölye Çalışması

10:00> Fethiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Mine Sarmış Çaylak Şiir Atölyesi ve Söyleşi

10:00> Göcek Deniz Temiz Ortaokulu
Aziz Özdemir Heykel Atölyesi

10:00> Fethiye Gazi Ortaokulu
Aynur Uluç Resim Atölyesi

10:00> Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi
Ayhan Gültaç Söyleşi

10:00> Fethiye Merkez Atatürk Ortaokulu
Eylem Ejder Drama Çalışması

10:00> Fethiye Kaymakamlığı Kültür Merkezi
Sadık Arslankara Öykü Atölyesi

10:00> Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Nihal Kuyumcu Drama Çalışması

10:00> Çalıca Ortaokulu
Gülşen Yegan Drama Çalışması

10:00> Melsa Sağlık Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi
Emine Çakır Söyleşi

10:00> Menteşeoğlu İlkokulu
Esin Türkmen Söyleşi

10:00> Fethiye Gazi Ortaokulu
Mehmet Atilla Söyleşi

10:00> Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi
Ömer Köroğlu Söyleşi

10:00> Fethiye Anadolu Lisesi
Turhan Güç Söyleşi

10:00> Silkar Günlükbaşı İlkokulu ve Ortaokulu
Ümmügülsüm Çelik Söyleşi

10:00> Göcek Deniz Temiz İlkokulu ve Ortaokulu
Zehra Ünüvar Söyleşi

10:00> Ölüdeniz Ortaokulu
Zübeyde Seven Turan Söyleşi

13:30> Fethiye Ömer Özyer Anadolu Lisesi
Yusuf Çotuksöken Türkçe’mizde Renkli Gezintiler Konulu Söyleşi ve Sunum

13 MAYIS 2016, CUMA
10:00> Kargı Ş. Refik Cesur İlköğretim Okulu
Songül Tuncalı Masal Atölye Çalışması

10:00> Vali Recai Güreli İlkokulu ve Ortaokulu
Cahit Kurt Söyleşi

10:00> Çiftlik İlkokulu ve Ortaokulu
Nazile Gültaç ve Mehmet Taşar Söyleşi

10:00> Özel Fethiye Ata İlkokulu ve Ortaokulu
Ferda İzbudak Akıncı Söyleşi

10:00> Belediye Fen Lisesi
Hakan Poyraz Söyleşi

10:00> Ören Vali Ahmet Cemil Serhatlı İlkokulu ve Ortaokulu
Mustafa Taner ve Nurettin Göztepe Söyleşi

10:00> Seydikemer Anadolu Lisesi
Oktay Yivli Söyleşi

10:00> Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal İlkokulu
Sebahattin Dündar ve Ümmügülsüm Çelik Söyleşi

10:00> Özel Fethiye Ortaokulu
Zehra Ünüvar Söyleşi

13:30> Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Türkan Şoray Söyleşi

13:30> Çamköy Ortaokulu
Zehra Ünüvar Söyleşi

Yoruma kapalı.