Uluslararası Fethiye Festivali Amacı


Fethiye Belediyesi'nin önderliğinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Rotary Kulübü, Fethiye Otelciler Birliği, Fethiye Ticaret Odası ve Türsab Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu'nun önemli destekleriyle gerçekleştirilen bu kültür günlerinin amacı; öncelikle dünyada barışın, kardeşliğin ve anlayışın gelişmesine, ülkemiz gençliğinin aydın, ilerici, dünya standartlarında yetişmesine katkıda bulunmak ve bütün bunların yanı sıra Fethiye'nin kültür yaşamını geliştirmek için tanınmış yazarların, sanatçıların, tiyatrocuların, müzisyenlerin katkılarıyla halkın da katılımını sağlayarak Fethiye'yi bir sanat ve kültür kentine dönüştürmek olarak tanımlanabilir. Bunun için uluslararası ve ülke çapında tanınmış yazar ve sanatçılar Fethiye'ye davet edilip ağırlanmaktadır. Konser, söyleşi ve konferansların tamamına katılım ücretsiz olup, yalnızca topluma kültür hizmeti sunmak amaçlanmıştır.


Önceki tüm kültür günlerinde olduğu gibi bu yıl da Fethiye'deki ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik edebiyat, tiyatro, heykel, resim, müzik, fotoğraf, kısa film dallarında sohbetler, seminerler, konuşmalar, gösteriler ve atölye çalışmaları yapılacak.


Fethiye'de yaşayan hemşerilerimize yönelik olarak da konserler, açık hava toplantıları, kahve sohbetleri ve kültür merkezinde konferanslar gerçekleştirilecektir.

13. Uluslararası Fethiye Festivali katılımcılarımız belli olmaya başladı


1-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında 13’üncüsü gerçekleştirilecek olan ULUSLARARASI FETHİYE FESTİVALİ kapsamında ağırlanacak olan konuklarımız yavaş yavaş netleşmeye başladı.
Uluslararası Fethiye Festival komitesi olarak; değerli ressam, Mahir GÜVEN ‘i ağırlayacağız.
Sanatçımızın TRT2 çatısı altında hazırlayıp sunduğu "BİR RESİM, BİR HİKAYE" başlıklı programından bölümlerin gösterimi ve kendisinin de katılacağı bir söyleşi Festival kapsamında gerçekleşecektir.

1-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında 13’üncüsü gerçekleştirilecek olan ULUSLARARASI FETHİYE FESTİVALİ kapsamında ağırlanacak olan konuklarımız yavaş yavaş netleşmeye başladı.
Uluslararası Fethiye Festival komitesi olarak; ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok çalışması ve projesi ile bilinen bir sanatçı ve küratör olan sayın Denizhan ÖZER ‘i ağırlayacağız.

13. Uluslararası Fethiye Festivali hazırlıkları başladı


13. Uluslararası Fethiye Festivali hazırlıkları için Fethiye Kaymakamı Sn. Yusuf İzzet Karaman'a ziyaretimizi gerçekleştirdik.

13. Uluslararası Fethiye Festivali hazırlıkları için ilk ziyaretimizi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman GÜRÜN'e gerçekleştirdik.

13. Uluslararası Fethiye Festivali hazırlıkları için Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman ÇIRALI'ya ziyaretimizi gerçekleştirdik.

Recent Posts