Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Yarışmalar » Foto Kandiye İlk Öğretim Öğrencileri Arası Fotoğraf Yarışması
Foto Kandiye İlk Öğretim Öğrencileri Arası Fotoğraf Yarışması

Foto Kandiye İlk Öğretim Öğrencileri Arası Fotoğraf Yarışması

 1. ULUSLARARASI FETHİYE FESTİVALİ

FOTO KANDİYE İLKOKUL VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA

FOTOĞRAF YARIŞMASI YÖNETMELİĞİ

 1. AMAÇ:

Fethiye Uluslararası Kültür Sanat Günleri düzenleme komitesi Foto Kandiye İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri arasında Fotoğraf Yarışmasını aşağı da belirtilen amaçlara ulaşılmasını sağlayabilmek için düzenlemektedir:

 1. Yaratıcı sanat dallarının arasında yer alan fotoğrafçılık öğrencilerin yaratıcı ruhunu geliştirmekte önemli bir unsurdur. Öğrencilere olayları farklı açılardan görebilmelerini sağlamak, yaratıcılıklarını teşvik etmek.
 2. Fotoğraf çekmek hem kompozisyon hem de anlam yüklemek açısından teknik ve artistik bilgi ve beceri gerektirir. Öğrencilerimizin bu melekelerini geliştirmelerine katkı yapmak.
 3. Eğitim döneminde olan genç kuşağı teşvik etmek ve başarıyı ödüllendirmek.

 

 1. KAPSAM:
 2. Bu yarışma 11. Uluslararası Fethiye Festivali, Kültür Sanat Günleri kapsamında Muğla İli, Fethiye İlçesi sınırlarında yer alan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılabileceği bir fotoğraf yarışmasıdır.
 3. Yarışmaya, yukarıdaki maddede belirtilen konumda bulunan öğrencilerin, okullarını temsilen sorumlu bir öğretmenin eşliğinde başvurulur.

 

 1. FOTOĞRAFLARIN KONUSU:
 2. Fotoğraflar 12 Nisan 2019 günü Fethiye Şehit Fethi Bey Parkında çekilecek ve hemen orada bulunan komitenin bilgisayarına sayısal olarak yüklenecektir. Her öğrenci çektiği fotoğraflardan ikişer tanesini seçip teslim edecektir.
 3. Fotoğraf konusu serbesttir ancak siyasi, dini mesajlar içeremez
 4. Fotoğraflar ırk ayrılığı, şiddet kullanımını teşvik, çocuk istismarı, hayvan haklarına karşı düşünceleri destekleyemez.
 5. Genel ahlak kurallarına uygun olmalıdır.
 1. DEĞERLENDİRME:
 2. Fotoğrafların nihai değerlendirmesi Uluslararası Fethiye Festivali, Kültür Sanat Günleri Komitesinin belirlediği Seçici Kurul tarafından yapılacaktır.
 3. Seçici Kurul kararları kesindir.

 

 1. ÖDÜLLER, ÖDÜL TÖRENİ VE YERİ:
 2. Yarışmaya katılan öğrencilere katılım belgesi verilir.
 3. İlk üç dereceye giren öğrencilere ödül ve başarı belgesi verilecektir. Seçici Kurul isterse ayrıca mansiyon ödüller verebilir.
 4. Yarışmaya katılan fotoğrafların sergisi ve ödül töreninin yeri günü ve saati 11. Fethiye Festivali programında belirtilecektir.

 

Yoruma kapalı.