Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Yarışmalar » Yunus Nadi Röportaj Yarışması

Yunus Nadi Röportaj Yarışması

Yarışma Muğla ili dahilindeki tüm lise öğrencilerini kapsamaktadır. Röportaj çalışması, bir ya da bir kaç kişiyle konuşma yapma, araştırma yapma, belge toplama, fotoğraf çekme gibi bir ekip çalışmasını koşulladığı için, ikişer kişiden oluşan gruplar olarak katılmak zorunluluğu getirilmiştir; amaç birlikte çalışmayı, birlikte başarmayı, takım oluşturmayı desteklemektir.

Röportajın konusu:  Katılımını beklediğimiz liselerin ve bulundukları çevrenin olanakları çok farklı olacağından konunun biraz geniş kapsamlı tutulmasında yarar görülerek “Sosyal İçerikli Bir Konuda Röportaj” olarak tanımlanmıştır.

Ödüller: Yarışma birincisi ekibin üyelerine, destekleyici öğretmenleri de dahil olmak üzere her öğrenciye birer adet dizüstü bilgisayar, ikinci ekibin üyelerine, destekleyici öğretmenleri de dahil olmak üzere sayısal fotoğraf makinesi, üçüncü ekibin üyelerine destekleyici öğretmenleri de dahil olmak üzere kol saati ödül olarak verilecektir.

Son Teslim Tarihi:

Röportajların elektronik ortamda hazırlanmış başvuru klasörleri’nin; yarisma@fethiyefestival.com adresine ve basılı hallerinin ise; FETAV, Fethiye Tanıtım ve Çevre Vakfı, Kaymakamlık Binası 48300 Fethiye adresine, en geç 20.Nisan.2015 tarihine kadar ulaştırılması gerekmektedir.

Ödül Töreni: 14 Mayıs 2015 Perşembe günü Fethiye Kültür Merkezi Salonu’nda yapıldı.

Ödül töreninde;

Birincilik ödülünü; “Dastar’ın Öyküsü” adlı röportaj ile Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi,

İkincilik ödülünü; “Engelim Sevginize Engel Değil” adlı röportaj ile Muğla Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Üçüncülük ödülünü; “Sessiz Kahramanlar” adlı röportaj ile Melsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aldı.

Birinci seçilen röportajın sahibi grup ve rehber öğretmenleri dizüstü bilgisayar ödülü kazandılar.

Cevapla