Akra Caz Konseri

12. Uluslararası Fethiye Festivali bünyesinde Akra Caz grubu tarafından Kayaköy Rokka Restaurant Bahçesinde eşsiz bir caz müzik ziyafeti yaşandı.
Bu müzik ziyafetini bize sunan Akra Caz grubu ekibi;

Barış Dağhan (Bass)
Tomasz Lewicki (Piano)
Esra Kayıkçı (Kontrbas & Vokal)
Hakan Kamalı (Gitar)

Akra Caz Grubu Kimdir?

Bu yıl Fethiye Kültür ve Sanat Festivali’nde Rokka Restaurant’ın bahçesinde müthiş Kayaköy manzarasının ön kısmına kurulan sahnede Akra Caz Grubu dinleyicilerle buluştu. Vokalde Esra Kayıkçı, gitarda Hakan Kamalı, piyanoda Tomasz Lewicki ve kontrbasta Barış Dağhan’ın yer aldığı konser, Louise Amstrong ile özdeşleşen caz standartı What a wonderful World ile başladı. Konserde G. Gershwin & Ira Gershwin’in A Foggy Day, Antonio Carlos Jobim’in Agua de Beber, Cole Porter’ın It’s all Right With Me, W.C. Handy’nin St. Louise Blues, Miles Davis’in Four gibi parçalarının yanı sıra Esra Kayıkçı’nın ‘Bozgun Hatıra’ adlı albümünden Buradayım ve Şubat ayında Bi Şarkım Var albümünde yayınlanan Beni Al Yanına isimli şarkıları da yer verildi. Dinleyicinin büyük bir ilgiyle karşıladığı konser, Jamie Cullum’ın versiyonu olan Don’t Stop the Music parçasıyla son buldu.

Biz Fethiye Festival ailesi olarak Akra Caz Grubu’nu ağırlamaktan çok mutlu olduk tekrar tekrar dinleyebileceğimiz müzik performansları ile bize Kayaköy’ün eşsiz manzarası eşliğinde harika bir müzik gecesi yaşattılar.

Sizlere Esra Kayıkçı’nın “Bozgun Hatıra” adlı albümünde yer alan söz ve müziği Esra Kayıkçı’ya ait olan “Bul Beni” adlı parçasına çekmiş olduğu klibini sunuyoruz.

Check Also

Fotoğraf Yarışması

12. Uluslararası Fethiye Festivali bünyesinde 17 Mayıs 2022 tarihinde Paspatur Çarşısı’nda bulunan Rodos Deri önündeki …