DJ Negma Konseri

12. Uluslararası Fethiye Festivali sonrası düzenlenen Likya Karnaval Yürüyüşü sonrası Likya Karnaval Eğlencesi düzenlendi. Bu eğlence kapsamında DJ Negma ile birlikte harika bir müzik akşamı geçirdik.

Türkiye’nin ilk tescilli bayan DJ’i Negma kimdir?

Türkiye’nin ilk Marka Tescilli, Patent Sahibi Bayan DJ’i Negma, profesyonel dj’lik hayatına 2003 yılında başladı. Çok geniş bir yelpaze ile farklı insanların kulaklarına da hitap ederek kısa sürede herkesin beğenisini topladı. Özellikle Progressive ve Trance müziğinin çeşitli tarzlarına setlerinde yer veren Negma duygusal, renkli ve eğlenceli kişiliğini titiz plak seçimleriyle dinleyicilerine yansıttı.

Ayni zamanda Yüksek Bilgisayar Mühendisi olan Yıldız Çokcoşkun katıldığı bir Mısır gezisinde anlamını öğrendiği “Negma” ismini bundan böyle DJ Nickname olarak belirledi. Çünkü “Negma” Hiyelografik dilde papirüs yapraklarında yazan ve dilinde Maya’lılara göre dünyayı piramitlerden yöneten “Yıldız” demekti.

Dünyada Miami, Ibiza Paris, Ukrayna, Mısır, Irak ve Almanya başta olmak üzere Kıbrıs ve Türkiye’nin bir çok şehrinde performans gösteren Negma, dünyanın onemli DJ ve Producer’ları ile aynı kabini paylaştı.

90’li yılların vocal trance’larına yeniden remix çalışmaları yaparak adından sıkça bahsettirmeye başladı. Aaron Smith’in vokaline hazırladığı single remix albümü “Dancing” Juno dünya listelerinde ilk 10’a girdi.. Gotye’nin çok sevilen şarkısı Somebody That I Used To Know’a yaptığı remiksle yaz aylarında tüm beach Kulüpleri yerinden salladı. Göstermiş olduğu performanslarında keman, perküsyon, saksafon gibi bir çok sanatçıya da yer veren Negma, elektronik müziğin başarılı vokalleriyle de yapmış olduğu canlı sahne şovlarıyla tüm dikkatleri üzerine topluyor.

Son yıllarda Progressive Psy Trance canlı setleriyle Türkiye’de yapılan tüm Psy festivallerin aranan ismi olan Negma, yakında çıkaracağı prodüksiyonu “Purple Island” üzerine stüdyo çalışmalarına hızla devam ediyor.

Bir çok başarıya imza attığı halde yakın çevresine daha yapacak çok iş oldugunu vurgulayan Negma, “Yıllardır iyi bir dinleyiciydim ve tüm elektronik müziğin gelişim evrelerini çok yakından takip ettim ve simdi tüm dönemleri birleştirerek oluşturduğum tarzı dinleyicilerimle paylaşabiliyorum ve içim içime sığmıyor, her yeni setimde ayrı bir heyecan yaşıyorum ve inanıyorum ki bu heyecan hiç bitmeyecek.” diyor.

+90 536 5174673
Booking & Management

Mail: djnegma@gmail.com
Soundcloud: soundcloud.com/negma
FanPage: facebook.com/negma
Video: youtube.com/djnegma
Genre: Progressive, Psy, Trance, Ethnic

Check Also

Fotoğraf Yarışması

12. Uluslararası Fethiye Festivali bünyesinde 17 Mayıs 2022 tarihinde Paspatur Çarşısı’nda bulunan Rodos Deri önündeki …